Τρίτη 19 Απριλίου 2016

ΔΙΠΛΑ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΜΑΣ

ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ

του Διονύση Λιβέρη

Μεγάλη επιτυχία για τον Παναθηναϊκό στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Σκοποβολής. Οι μικροί πράσινοι σκοπευτές κατέκτησαν δύο μετάλλια.

Ο 11χρονος Κωνσταντίνος Λουκόπουλος ήταν τρίτος στην ατομική κατάταξη με την εξαιρετική επίδοση, 407,7. Και για ελάχιστα χιλιοστά έχασε μία ακόμη μεγαλύτερη διάκριση.

Το απόλυτο κέντρο από τον μικρό Κωνσταντίνο

Τα παιδιά του, συνεχιστές της οικογενειακής παράδοσης, ακολουθούν το δρόμο του πατέρα τους. Μα και των θείων, αφού τα αδέλφια του Θοδωρή. Αλέκος και Μαίρη ήταν επίσης πρωταθλητές του Παναθηναϊκού!

Η ομάδα παίδων του Παναθηναϊκού
Σκοπευτικά γονίδια έχει όμως και ο μικρός Βασίλης. Είναι ανηψιός της επίσης παλιάς πρωταθλήτριας του Παναθηναϊκού Πόπης Νινιού, που είναι μέλος του ΔΣ της Σκοπευτικής Ομοσπονδίας.
Ο Κ. Λουκόπουλος στο βάθρο των νικητών
Και οι τρεις μικροί πρωταθλητές δηλώνουν ενθουσιασμένοι από τις επιτυχίες, θα συνεχίσουν με ιδιαίτερο ζήλο, αγαπούν το άθλημα και θέλουν να ανέβουν ακόμη ψηλότερα.