Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

Παναθηναϊκός-Εργοτέλης 2-0,,,

Παναθηναϊκός-Εργοτέλης 2-0

ΣΣταύρος Καραΐνδρος
Ζιλμπέρτο Σίλβα και Σεντρίκ Καντέ σκόραραν και ο Παναθηναϊκόςεπέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 2-0 του Εργοτέλη στο παγωμένο ΟΑΚΑ.Επιβεβαίωση από Πολέμη: "Υπάρχει θέμα με τον ΦρέιταςΗ εικόνα του αγώνα:
Είδηση δεν αποτελεί η νίκη του Παναθηναϊκού επί του Εργοτέλη,αλλά το γεγονός ότι δεν σκόραρε ο Σισέ. Ο Γάλλος επιθετικός δεν συνέχισε το προσωπικό του σερί, μικρό το κακό όμως αφού οι πράσινοι βρήκαν τις λύσεις στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης από τους Ζιλμπέρτο Σίλβα και Καντέ.
Ο πρώτος σκόραρε μόλις στο 7ο λεπτό και ο δεύτερος λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στο 39ο λεπτό. Τι έγινε στο μεσοδιάστημα; Είδαμε ένα ανοιχτό παιχνίδι, ως είθισται ανάμεσα στις συγκεκριμένες ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να βγαίνουν μπροστά προσπαθώντας να απειλήσουν τους γηπεδούχους.
Μάλιστα, η κρητική ομάδα είχε ένα καλό διάστημα όπου εκμεταλλεύτηκε μια μικρή καθίζηση των πράσινων και απείλησε τον Τζόρβα. Ωστόσο, ο Παναθηναϊκός απάντησε και ευτύχησε να πετύχει το δεύτερο τέρμα από τον Καντέ κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη. Βέβαια, ίσως να μιλούσαμε τώρα για διαφορετικό ματς αν ο Μπουντιμίρ έβρισκε δίχτυα στη μεγάλη ευκαιρία λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Τα παραπάνω ξεχάστε στο δεύτερο μέρος. Οι πράσινοι επαναπαύτηκαν στο 2-0 και θεώρησαν σωστό να επιτεθούν μόνο όταν ένιωσαν απειλή από τον Εργοτέλη. Οι φιλοξενούμενοι διαφοροποίησαν το παιχνίδι τους, ο Καραγεωργίου γέμισε το κέντρο και την επίθεση, αλλά το σκορ δεν άλλαξε παρά την προσπάθεια των παικτών του.
ΠΗΓΗ:.contra.gr